Materiał Minky dla wymagających

Uwielbiany przez dzieci i ich rodziców. Delikatny, przyjemny w dotyku, przyjazny dla skóry – także wrażliwej. Materiał Minky, bo o nim właśnie mowa, to doskonała propozycja dla każdego, kto poszukuje najwyższej jakości tkaniny.

 

Materiał Minky – co to takiego?

 

Materiał Minky, określany często mianem polaru Minky, to delikatny materiał z włókien poliestrowych, szczególnie lubiany przez dzieci oraz osoby o wrażliwej skórze. Zasadniczo jest to tkanina syntetyczna, nie mniej jednak już przy pierwszym kontakcie można zauważyć, że materiał Minky w znaczny sposób różni się od standardowych syntetyków – przede wszystkim… jakością i delikatnością.

Na czym polegają właściwości tej tkaniny, nota bene, doceniane przez miliony osób na całym świecie? Przede wszystkim delikatna faktura – materiał Minky jest przyjemny w dotyku, miękki, a co ważniejsze, pozwala skórze swobodnie oddychać. Niepodważalną zaletą tej tkaniny jest także to, że szybko schnie i rozciąga się przy użyciu siły.

W tym momencie pojawia się pytanie, skąd bierze się ta niezwykła miękkość materiału Miny? Odpowiedzią na to pytanie są nowoczesne technologie, wykorzystywane podczas produkcji włókien poliestrowych, nota bene, znacznie cieńszych i delikatniejszych niż bawełna. Ciekawostką może być fakt, że włókna, z których produkowany jest materiał Minky – jak podają niektóre źródła – mogą być nawet znacznie cieńsze niż ludzki włos.

Ważnym czynnikiem, który w istotny sposób wpływa na jakość materiału, jest także stosowanie bardzo wysokiej gramatury (około 380-480 g/m2).

Materiał Minky dostępny jest w wielu atrakcyjnych wzorach, dzięki czemu bez problemu można wybrać optymalne rozwiązanie.

materiał minky

COMMENTS