Bielizna dopełnieniem sukni ślubnej

Bielizna dopełnieniem sukni ślubnej

Najważniejszym elementem w garderobie Panny Młodej jest, bez wątpienia, suknia ślubna. Warto jednak pamiętać, że jej dopełnieniem jest bielizna, która powinna być nie tylko piękna, ale przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb kobiecej sylwetki.

Bielizna ślubna marki Axami

Model, fason, kolor – na co zwrócić uwagę?

 

Wybór bielizny ślubnej – wbrew pozorom – do łatwych nie należy. Różnorodność modeli, fasonów, wzorów i kolorów może spowodować przysłowiowy zawrót głowy, niepodważalny jest jednak fakt, że bielizna ślubna przede wszystkim powinna podkreślać indywidualny urok i charakter kobiety, niwelując ewentualne niedoskonałości natury.

Poszukiwanie bielizny ślubnej najlepiej rozpocząć w momencie, gdy znany jest kolor, model i fason sukni ślubnej. Optymalnym działaniem jest przymiarka sukni ślubnej z wykorzystaniem przedmiotowej bielizny.

Jedną z podstawowych kwestii, które należy uwzględnić dokonując wyboru bielizny ślubnej, jest strona stricte kolorystyczna, uzgodnienie kolorystyczne bielizny i sukni ślubnej.

Nietrudno zauważyć, że paleta barw, z której może skorzystać Panna Młoda, jest ograniczona, dlatego też optymalnym rozwiązaniem jest bielizna ślubna w kolorze białym lub cielistym, z ewentualnymi silikonowymi wstawkami.

Odpowiedni dobór kolorystyczny sukni i bielizny ślubnej to gwarancja elegancji i wyczucia smaku, co ważniejsze, wygodna i efektowna bielizna sprawdzi się nie tylko w dniu ślubu, ale także w codziennym życiu.

Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić podczas wyboru bielizny ślubnej, jest fason. Zasadniczo wybór należy do Panny Młodej, należy jednak pamiętać, że suknia ślubna powinna być przede wszystkim dopasowana do figury Panny Młodej.

Największy wybór mają kobiety, które zdecydowały się na klasyczną suknię ślubną z szerszymi ramiączkami lub rękawem – w tej sytuacji można zdecydować się praktycznie na każdy model biustonosza.

Większe wymagania stawiają suknie ślubne z odkrytymi ramionami lub z dekoltem w tzw. serduszko – w tym przypadku konieczne jest dobranie stanika z odpinanymi ramiączkami lub gorsetu dostosowanego do fasonu sukni. Warto nadmienić, że gorset nie tylko podkreśli linię biustu i wymodeluje piersi, ale także zniweluje ewentualne niedoskonałości w postaci odstającego brzuszka, zakładając, rzecz jasna, że nie jest to efekt rozwijającej się ciąży.

Godny podkreślenia jest także fakt, że gorset sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji, bez względu na fason sukni ślubnej, co ważniejsze, odpowiednio dobrany skutecznie zniweluje niedoskonałości natury, podkreślając jej atuty. Jest to także doskonała propozycja na noc poślubną.

Alternatywą dla gorsetu może być body, które posiada mniejszą ilość szwów, a tym samym nie będzie tak bardzo widoczne w sukni z większym dekoltem lub wycięciem w obrębie pleców, a dzięki jednoczęściowej konstrukcji sprawi, że bielizna przez cały dzień będzie znajdowała się na właściwym miejscu.

COMMENTS