Bawełniana czy satynowa – która piżama lepsza?

Bawełniana czy satynowa – która piżama lepsza?

Piżama damska nie musi być ani monotonna, ani niewygodna – wystarczy wybrać odpowiedni krój i fason. W rzeczy samej nie jest to trudne – na rynku dostępne są rozwiązania różniące się nie tylko kolorem i materiałem, z którego zostały wykonane, ale przede wszystkim wspomnianym krojem i fasonem.

Odpowiednio dobrany model to przede wszystkim komfort snu, a tym samym optymalny zastrzyk energii na kolejny dzień. Na co wobec tego zwrócić uwagę wybierając piżamę damską?

 

Komfort i wygoda

 

Każda kobieta z całą pewnością przynajmniej raz w życiu trafiła na piżamę, która okazała się nietrafiona. Mowa tu o modelach, które okazały się drażniące dla skóry, niewygodne, mało elastyczne, źle się układały, ograniczały ruchy lub nie przepuszczały powietrza, utrudniając skórze oddychanie. Negatywnych cech źle dobranej piżamy jest oczywiście wiele, a co ważniejsze, dotyczą one zarówno propozycji kupowanych indywidualnie, jak i otrzymanych w postaci prezentu.

Niepodważalny jest jednak fakt, że niewygodna piżama damska negatywnie wpływa na jakość i komfort snu – kobieta wstaje zmęczona, brakuje jej energii do działania, jest rozbita psychicznie.

Warto jednak pamiętać, że przyczyną niewygody jest nie tylko krój lub fason piżamy, ale także materiał, z którego została wykonana.

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że najlepszym rozwiązaniem są piżamy damskie wykonane z wysokiej jakości, naturalnej bawełny – z całą pewnością jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak podkreślić, że równie efektowne okazują się modele wykonane z jedwabiu, a nawet satyny – wystarczy zwrócić uwagą na jakość dzianiny.

Dobrze dobrana piżama damska powinna być przede wszystkim przyzna dla skóry, czyli nie powodować podrażnień. Wiele osób wskazuje w tym momencie naturalną bawełnę – i słusznie, jest to materiał, który nie wywołuje reakcji alergicznych, nie mniej jednak warto podkreślić, że w przypadku kobiet, które nie mają alergii na jedwab lub satynę, idealnym rozwiązaniem będą piżamy wykonane z tych właśnie materiałów.

 

Krój i fason piżamy damskiej

 

Istotnym czynnikiem, który wpływa na szeroko rozumiany komfort użytkowania piżamy, jest także sposób szycia. Pomijając szwy, które powinny być wykonane w taki sposób, by nie powodowały otarć ani dyskomfortu, ważny jest także krój i fason wybranego modelu.

Zbyt luźna piżama, mimo że nie powoduje dyskomfortu fizycznego, nie mniej jednak po założeniu sprawia wrażenie przysłowiowego worka na ziemniaki. Zbyt ciasna może uciskać i powodować wyraźny dyskomfort.

Na co wobec tego zwrócić uwagę wybierając piżamę?

Priorytetem jest wygodna – piżama powinna być dopasowana, nie może być jednak zbyt luźna ani zbyt ciasna. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz różnych wzorów, kolorów i modeli, dzięki czemu wybór konkretnej propozycji nie powinien stanowić najmniejszego problemu. Co ważniejsze, wiele piżam zostało zaprojektowanych z myślą o kobietach noszących rozmiar XXL, czyli hojniej obdarowanych przez naturę.

Odpowiednio dobrana i dopasowana piżama damska potrafi skutecznie zniwelować ewentualne niedoskonałości natury, sprawiając, że każda kobieta będzie czuła się komfortowo i wygodnie.

 

Kolor, wzór, dodatki

 

Stwierdzenie, że piżamy damskie powinny być proste i jednobarwne, dawno odeszło do lamusa. Podobnie jak przekonanie, że jedynym wzorem, który można w tym przypadku wykorzystać, są drobne kwiaty lub niewielkie wzory.

Współczesne piżamy damskie zaskakują oryginalnością estetyczną – obok propozycji jednobarwnych znaleźć można modele zdobione koronką, efektownymi kołnierzykami i praktycznymi kieszeniami, a także różnorodnymi wzorami.

Równie imponująco prezentuje się gama kolorystyczna, obejmująca zarówno jasne, pastelowe odcienie, jak i kolory zdecydowanie ciemniejsze, a także bardzo wyraziste.

Wybierając piżamę na co dzień, najlepiej zdecydować się na klasyczny model, wykonany z naturalnej bawełny, nie mniej jednak w przypadku rozwiązań okazjonalnych, bez obawy można pozwolić sobie na subtelną i seksowną piżamę damską na ramiączkach, wykonaną z naturalnego jedwabiu, dopełnioną równie efektowną i delikatną koronkę

COMMENTS