Materiał Minky nie tylko dla dzieci

Materiał Minky od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób, które nade wszystko cenią wysoką jakość, miękkość i delikatność. Różnorodność wzorów i kolorów pozwala bez problemu znaleźć optymalne rozwiązanie, dostosowane do  estetycznych użytkownika.

 

Skąd się bierze miękkość materiału Minky?

 

Wiele osób kojarzy tkaniny syntetyczne z nieprzyjemną fakturą oraz brakiem odpowiedniej cyrkulacji, czego efektem jest nadmierne pocenie. Nic więc dziwnego, że popularnych syntetyków – niczym przysłowiowy diabeł święconej wody – unikają alergicy oraz rodzice niemowląt i małych dzieci.

Wyjątkiem w tej grupie jest materiał Minky – tkanina syntetyczna, która pod względem delikatności i jakości w znaczny sposób przewyższa właściwości dobrej jakości bawełny. Fakt ten w dużej mierze wynika z tego, że materiał Minky jest produkowany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które pozwoliły stworzyć włókna dużo cieńsze niż bawełna i wełna, a według niektórych źródeł cieńsze niż ludzki włos.

Niepodważalną zaletą tej tkaniny jest wysoka gramatura – około 380-480 g/m2, dzięki czemu wyprodukowany materiał Minky jest delikatny, miękki i przyjemny w dotyku, a co ważniejsza, zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, umożliwiając skórze swobodne oddychanie.

Materiał Minky najczęściej jest wykorzystywany do szycia dziecięcej pościeli i zabawek, warto jednak podkreślić, że przedmiotowa tkanina może być także użytkowana przez osoby dorosłe, zwłaszcza zmagające się z problemem wrażliwej skóry.

Reasumując, materiał Minky to idealna propozycja dla wymagających.

COMMENTS